Skip to content

Microbank – pierwszy deployment na AppHarbor

Deployment

Tutaj nie było dużego wyboru. Nie mogłem znaleźć żadnego serwisu który oferowałby hostowanie asp.net core v2 za darmo, oprócz AppHarbor.

Bardzo łatwo poszło skonfigurowanie aplikacji, bez problemu dodałem remote’a AppHarbor i zrobiłem pierwszego pusha. Jednak potem zaczęły się schody.

Problem #1 – kod się nie buduje:

Czyli nie ma pliku solution.

Standardowo .net core nie dodaje solution. Trzeba to zrobić ręcznie.

To pomogło, ale tylko na chwilę:

Problem #2 – Buduje się, ale się nie deployuje.

To zajęło mi trochę więcej czasu. Czy nie działa dlatego że AppHarbor tak naprawdę nie wspiera najnowszego .net core? A może źle wykonałem komendę dodawania solution?

Google podpowiedział, że jest sposób żeby ‘ręcznie’ wrzucić zbudowaną aplikację na AppHarbor.

To zadziałało, i moja aplikacja zaczęła działać na AppHarbor. Sukces!

Ale tak nie można żyć – przecież nie będę za każdym razem ręcznie deployował aplikacji. Pogrzebałem jeszcze trochę w necie i znalazłem to oto forum, na którym user rune wyjaśnia co należy zrobić, żeby działało.

You may want to wait a couple of days for a couple of minor publishing features to be deployed (along with more documentation), but in case you want to .NET Core now you can do so with a couple of tweaks; currently you’d just need to trigger the Publishtarget and set the PublishDir property yourself in the new VS2017/MsBuild 15 project formats.

I to wszystko – od tego commita już wszystko działa.

Published inMikrobankUncategorized

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *